Zobraziť menu

Absolútny magnetostrikčný snímač polohy s rozhraním SSI Gefran MK4S

gefran.sk / Archív / Absolútny magnetostrikčný snímač polohy s rozhraním SSI Gefran MK4S
12.02.2010

Absolútny magnetostrikčný snímač polohy s rozhraním SSI Gefran MK4S

dwld

GEFRAN obnovuje jeho sériu magnetostrikčných lineárnych snímačov s rozhraním SSI, (sériovým synchrónnym rozhraním) zvyšujúc výkonnosť tak, aby sa uspokojili požiadavky trhu. Elektronika sa úplne prekopala z hľadiska dizajnu a je zbrusu nová tak, aby sa zlepšila lineárnosť a komunikácia všetkých modelov.

Spomedzi magnetostrikčných lineárnych snímačov firmy GEFRAN majú modely s rozhraním SSI ozaj širokú škálu aplikácií. Spôsob záznamu spolu s jeho imunitou voči šumu/hluku a vysoká adaptabilita ku komunikačnému rozhraniu poskytujú vysokú presnosť zápisu a odčítania merania.

Spomedzi zásadných inovácií je to nová možnosť „internej linearizácie“, a táto poskytuje až 4 x vyššiu lineárnosť ako štandardná verzia, nakoľko vykonáva kompenzáciu (ne) lineárnosti v elektronickom obvode.

Celá séria s rozhraním SSI má novú elektroniku, ktorá spĺňa EMC štandardy a je viac odolná na prepätie a napäťové šoky. Zníženie celkového šumu/hluku zlepšuje komunikáciu transduktora. Okrem toho komunikačná štruktúra sa zjednotila vo všetkých verziách (pomocou a bez algoritmu prevzorkovania), a tak je celá séria viac kompatibilná so SSI senzormi, ktoré vyrábajú ostatní výrobcovia.

Pokiaľ ide o technické špecifikácie, maximálna pracovná teplota sa zvýšila na 90 °C a prúdový vstup sa zmenšil na polovicu a poklesol až na 50 mA, čo je najnižšia úroveň na trhu vôbec pre daný druh výrobku!

Pokiaľ ide o modely, tak verzia s MK4 profilom si uchováva svoje mechanické charakteristiky, pričom je pridaný nový model so sedem pinovým konektorom M16 DIN 45329.

Na druhej strane tyčová verzia sa v podstatne úplne zmenila pokiaľ ide o jej vzhľad a dizajn, pričom jej vývoj sa odrazil od série IK2 s hlavou so šesťuholníkovým prierezom a skončil pri sérii IK4 s hlavou kruhového prierezu a od tejto série sú odvodené všetky mechanické špecifikácie. Tak, ako u všetkých ostatných modelov série IK4, je možné odstrániť celú jeho elektroniku transduktora IK4-S, a to tým, že sa odskrutkuje prstencová tesniaca matica na hlavici a vyberie sa konektorová hlavica, ku ktorej je pripojená. Toto znamená, že v prípade poškodenia sa môže elektronika nahradiť bez toho, aby sa vyhodil či odstránil transduktor, čo je významná prednosť/vlastnosť v aplikáciách ako sú inštalácie vo vnútri hydraulických valcov (cylindrov, bubnov). Keď sa pracuje pri oprave na transduktore bez jeho odstránenia, tak to znamená, že sa zabráni otvoreniu valca (cylindra, bubna) a resetovaniu hydraulického systému na konci údržby.

Vďaka takýmto zlepšeniam magnetostrikčná séria MK4-S a IK4-S firmy GEFRAN s rozhraním SSI si ponecháva všetky vlastnosti, ktoré z nej urobili ideálne zariadenie pre prácu s kovmi a ostatnými materiálmi, pričom sa pridali nové charakteristiky a funkcie tak, aby tieto výrobky boli ešte presnejšie, spoľahlivejšie a účinnejšie.


Pre vypracovanie cenovej ponuky nás kontaktujte.


Ďalšie novinky »
Prihláste sa do newsletteraWeblogo

© 2007-2019 IVAR Slovensko, s.r.o.